У Київському міжнародному інституту соціології (КМІС) прокоментували дані останніх рейтингів, згідно з яким партія Ігоря Смешка «Сила і Честь» вперше опинилася серед прохідних, а «Голос» — ні.

«По-перше, важливо брати до уваги похибку. Якщо партія набирає 5% — це не означає, що вона проходить. Тому насправді говорити, що хтось проходить чи не проходить складно. Вони (партії «Голос» та «Сила і честь» на межі проходження в парламент», — зазначив у коментарі Громадському заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький. 

Він також зазначив, що аудиторія, серед якої проводили опитування, не включає військовослужбовців, людей, які проходять лікування, ув’язнених та низку інших категорій.

Крім того, у партій «Сила і честь», «Голос», «Європейська Солідарність» та «Слуга народу» не кристалізовані електорати й вони доволі перетинаються, тобто виборці кожної з цих партій мають запасний варіант серед партій конкурентів, зазначили у КМІС. 

Також на вибір людей нині суттєво впливають медіаприводи, додав заступник виконавчого директора КМІС.

«Тому з урахуванням похибки та цих факторів показники можуть бути нижчі або вищі. Усе вирішуватиметься зараз, упродовж останнього тижня», — підсумував він.

Нагадаємо, п'ятірка лідерів за даними КМІСу вигладає так:

  • партія «Слуга народу» — за неї готові віддати свої голоси 52,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором;
  • партія «Опозиційна платформа – «За Життя» — 10,3%;
  • партія «Європейська Солідарність» — 7,9%;
  • партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 5,8%;
  •  партія «Сила і Честь» — 5,1%.

Водночас партія Святослава Вакарчука «Голос» має 4% підтримки серед тих, хто має намір голосувати й визначився з вибором.

В опитуванні взяли участь 2004 респонденти, що мешкають у 125 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Нагадаємо:

Поділитись: