Прохідний бар'єр (5%) на дострокових парламентськи виборах долають 5 партій. Уперше серед них опиниласа партія Ігоря Смешка «Сила і Честь».

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводили з 3 по 13 липня 2019 року.

П'ятірка лідерів за даними КМІСу вигладає так:

  • партія «Слуга народу» — за неї готові віддати свої голоси 52,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором;
  • партія «Опозиційна платформа – «За Життя» — 10,3%;
  • партія «Європейська Солідарність» — 7,9%;
  • партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 5,8%;
  •  партія «Сила і Честь» — 5,1%.

Водночас партія Святослава Вакарчука «Голос» має 4% підтримки серед тих, хто має намір голосувати й визначився з вибором.

В опитуванні взяли участь 2004 респонденти, що мешкають у 125 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

У Київському міжнародному інституту соціології (КМІС) прокоментували Громадському дані останніх рейтингів.

«По-перше, важливо брати до уваги похибку. Якщо партія набирає 5% — це не означає, що вона проходить. Тому насправді говорити, що хтось проходить чи не проходить складно. Вони (партії «Голос» та «Сила і честь» на межі проходження в парламент», — зазначив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький 

Він також зазначив, що аудиторія, серед якої проводили опитування, не включає військовослужбовців, людей, які проходять лікування, ув’язнених та низку інших категорій.

Крім того, у партій «Сила і честь», «Голос», «Європейська Солідарність» та «Слуга народу» не кристалізовані електорати й вони доволі перетинаються, тобто виборці кожної з цих партій мають запасний варіант серед партій конкурентів, зазначили у КМІС. 

Також на вибір людей нині суттєво впливають медіаприводи, додав заступник виконавчого директора КМІС.

«Тому з урахуванням похибки та цих факторів показники можуть бути нижчі або вищі», — підсумував він.

Нагадаємо:

Поділитись: