Технології

У Конгрес США запросили Цукерберга дати пояснення щодо витоку даних Facebook

24 березня, 2018 18:38
Технології/У Конгрес США запросили Цукерберга дати пояснення щодо витоку даних Facebook
Зберегти
Вигляд
Американські депутати офіційно попросили главу Facebook Марка Цукерберга пояснити на слуханні у Конгресі, як дані 50 мільйонів користувачів опинилися в руках політичних консультацій Cambridge Analytica.

Американські депутати офіційно попросили главу Facebook Марка Цукерберга пояснити на слуханні у Конгресі, як дані 50 мільйонів користувачів опинилися в руках політичних консультацій Cambridge Analytica.

Про це передає Reuters.

«На слуханні буде розглянуто збір та продаж особистої інформації від більш ніж 50 мільйонів користувачів Facebook, потенційно без їх повідомлення або згоди, а також порушення політики Facebook», — ідеться у листі парламентарів.

Комітет з питань енергетики та торгівлі не повідомив, на коли вони запланували слухання, але це не відбудеться, поки Конгрес не повернеться з двотижневої перерви.

Цукерберг заявив, що він готовий свідчити, але офіційно у Facebook не відповіли, чи буде свідчити саме він.

Раніше засновника Facebook Марка Цукерберга запросили до Європарламенту після скандалу про збір даних 50 мільйонів користувачів соцмережі та втручання у вибори США.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.

Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють «змінити поведінку аудиторії». Себто, вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

В офісах СА  у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Пов`язані новини