У кожного з трьох поранених українських полонених моряків лишаються уламки в тілі, утім офіційної інформації про стан їхнього здоров'я Росія досі не надала.

Про це у коментарі Громадському заявив адвокат Микола Полозов.

Він зазначив, що у виписках, які стали підставою для переведення поранених у СІЗО «Лефортово», йдеться про те, що стан їхнього здоров’я це дозволяє.

Також Полозов додав, що моряка катера «Бердянськ» Андрія Артеменка вивозили до лікарні без відповідної згоди, не повідомивши про свої дії:

«Його вивезли з СІЗО в міську лікарню №1 імені Пирогова в Москві, протягом 2-3 годин проводили якісь медичні маніпуляції з використанням медичної техніки, при цьому йому не говорили, що з ним роблять. Він не давав інформованої згоди на проведення тих чи інших процедур, йому не повідомили про результат. Але для галочки тепер омбудсмен Москалькова, російська влада буде заявляти, що ось: ми поранених обстежили», — розповів Полозов.

Адвокат розповів, що на подібні «обстеження» вивезли і українського моряка Андрія Ейдера, щодо Василя Сороки поки інформація відсутня. За словами захисника, такі дії Росії не відповідають вимогам щодо забезпечення медичної допомоги пораненим, а відсутність офіційної інформації ускладнює встановлення діагнозу, схеми лікування і реабілітації військовополонених:

«Звичайно ж нашим адвокатам поранені суб'єктивно розповідають про свій стан здоров'я: болить рука, нога, в Артеменка падає зір», — розповів адвокат.

За словами Полозова, у кожного з трьох поранених моряків і досі залишаються осколки в тілі. Утім в СІЗО «Лефортово» медчастини немає, є лише лікар, який обслуговує ув'язнених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: