Країни — члени ОБСЄ мають консолідовану позицію щодо того, що Росія несе відповідальність за окупацію Донбасу, але про розширення санкцій поки не йдеться.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка.

За його словами, раніше деякі країни намагалися зайняти нейтральну позицію, але зараз і їм вже «все зрозуміло».

«Є дискусії з приводу ефективності санкцій, це справді є, це те, що італійський уряд говорить. Але при цьому питання щодо окупованих районів, щодо того, хто несе відповідальність, хто здійснює окупацію і агресію, тут ніяких сумнівів немає», — наголосив Качка.

Радник глави МЗС зазначив, що «однозначно» слід очікувати на продовження вже діючих санкцій проти Росії.

«Щодо розширення санкцій — це питання відкрите. Але я думаю, що не лише через ті вибори, а й через низку інших проявів агресії (з боку Росії — ред.), в тому числі неправомірні дії з точки зору Морського права в Азовському морі і багато інших чинників, навіть шпигунські скандали в Австрії, я думаю все це долучиться до того, що санкції проти Росії будуть лише збільшуватися», — резюмував він.

У понеділок, 12 листопада, у Відні відбулося засідання Постійної ради ОБСЄ, на якому обговорювали так звані «вибори» на окупованому Донбасі.

Представники Росії намагалися включити по Skype представників так званих «ЛНР» та «ДНР», але їм не дозволили.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile