Під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні делегатам РФ не дозволили включити в режимі відеоконференції представників так званих «ЛНР» та «ДНР».

Пропозицію представників РФ заблокували делегації України, США, Канади, ЄС. Представники Італії, яка наразі головує в ОБСЄ, заявили, що вважають «неприйнятним» надавати слово представникам так званих «республік».

Радник міністра закордонних справ України Тарас Качка в ефірі програми «Нині вже» на Громадському підтвердив, що Постійна рада ОБСЄ не дала слово представникам «ЛНР» та «ДНР» за пропозицією РФ.

«На сьогоднішній день очевидним є те, що позиція Російської Федерації не сприймається ніким і просто слова про те, що є якийсь там суб'єкт в окупованих районах Донецької та Луганської областей, не проходять в жодному форматі, навіть у форматі запросити заслухати якогось там представника», — наголосив він.

Качка нагадав, що на останньому засіданні Ради безпеки ООН відбулася аналогічна ситуація, коли РФ намагалися дати слово представнику так званої «ЛНР». Він зазначив, що ці ситуації демонструють міжнародний консенсус щодо того, що РФ «повністю несе відповідальність за все, що відбувається в окупованих районах» Донбасу.

Це засідання Постійної ради ОБСЄ було присвячене так званим «виборам» на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile