Світ

У Кремлі заявили, що не знають про прохання засуджених в Україні росіян про обмін

10 вересня, 2018 16:27
Світ/У Кремлі заявили, що не знають про прохання засуджених в Україні росіян про обмін
Зберегти
Вигляд
Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що йому нічого не відомо про прохання засуджених в Україні росіян про обмін, написані на ім’я президента РФ Володимира Путіна.

Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що йому нічого не відомо про прохання засуджених в Україні росіян про обмін, написані на ім’я президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє УНІАН.

Пєсков заявив, що розуміє бажання засуджених в Україні росіян повернутися на батьківщину, але водночас зазначив, що «не знає про готовність української сторони зробити кроки для цього».

«Ви знаєте, мені не відомо про це. Це раз. Я розумію, що росіяни, які засуджені та перебувають в Україні, хочуть потрапити назад на батьківщину, але нам також не відомо про готовність української сторони вжити для цього кроки», — сказав Пєсков, відповідаючи на питання журналіста, чи відомо Кремлю про звернення засуджених в Україні громадян РФ на адресу Путіна з проханням обміняти їх на громадян України, яких утримують у російських в’язницях.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чому російська сторона відмовилася обговорювати такий обмін у межах Тристоронньої контактної групи у Мінську, Пєсков заявив: «Все залежить від того, про кого йдеться. Якщо йдеться про засуджених відповідно з нашим законодавством російських громадян, це одна річ. Тут багато нюансів. Поки українська сторона не демонструє необхідної готовності і гнучкості».

5 вересня представники Росії в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилися обговорювати питання обміну громадян РФ, ув’язнених в Україні, на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини