У Києві біля офісу представника України в Тристоронній контактній групі з регулювання конфлікту на Донбасі, лідера проросійської організації «Український вибір» Віктора Медведчука влаштували акцію на підтримку українських політв’язнів та заручників.

У Києві біля одно з офісів представника України в Тристоронній контактній групі з регулювання конфлікту на Донбасі, лідера проросійської організації «Український вибір» Віктора Медведчука влаштували акцію на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму.

Організаторами акції «Благоустрій-паті» виступило творче об'єднання режисерів та документалістів Вавилон'13.

Участь в акції взяли близько 70 людей. Серед них також представники «Національного корпусу», «Автомайдану» та інших організацій. Частина учасників вийшли із плакатами та банером із закликом звільнити режисера Олега Сенцова, якого утримують в колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі на півострові Ямал у російській Арктиці.

Учасники малювали трафарети на асфальті із надписами «ваті торба», «кум Путіна». Пізніше вони створили кулю із вати на постаменті, яку показово спалили. За словами організаторів таким чином вони хотіли сказати, що в Україні не має лишатися «ватних» політиків.

Акція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

За словами організатора акції — кінорежисера документалиста, cпівзасновника творчого об'єднання «Вавилон'13» Володимира Тихого — цим перформансом кінематографісти хотіли привернути увагу до продовження боротьби за звільнення українських політичних в'язнів та військовополонених, яких утримують і в Росії, і на окупованих українських територіях.

На питання про присутність на акції представників праворадикальних організації Тихий відповідає, що це їхня громадянська позиція і кожен може взяти участь у протесті.

«Ми не виносимо ніяких політичних гасел і проти політичної присутності на акції. Це питання не окремих політичних сил, це питання усіх українців» — каже Володимир Тихий.

Кінорежисер документалист, cпівзасновник творчого об'єднання «Вавилон'13» Володимир Тихий (ліворуч). Акція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

«Як громадська організація (творчого об'єднання «Вавилон'13» — ред. ), ми загалом займаємося неполітичними акціями, а знімаємо соціальне кіно. Але склалась така ситуація, що ув'язнений наш колега, і не тільки він один. Ми також підтримуємо зв'язок із членами сімей військових, яких вже досить довго утримують в полоні» — продовжує Тихий.

Раніше на своїй сторінці у Facebook представники об'єднання Вавилон'13 виклали анонс події із закликом брати із собою на фарби та рукавички та назвали захід «Ваті торба».

Акція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеАкція на підтримку українських політв'язнів та заручників, яких утримують в Росії, окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в анексованому Криму, Київ, 31 липня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

31 липня біля Адміністрації президента пройшла акція на підтримку Сенцова.

25 липня Європейський суд з прав людини запропонував українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан. Раніше Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

У коментарі Громадському омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Hromadske.UA@HromadskeUA
З'явилося перше за два роки відео з Олегом Сенцовим у російській колонії в Лабитнангі. Так виглядав український режисер на 18 день голодування. Опублікувало відео «Крим.Реалії» з матеріалів російських силовиків
16:03 - 13 лип. 2018

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: