У Лівані показали документальну стрічку російського режисера Аскольда Курова «Процес: російська держава проти Олега Сенцова».

У Лівані показали документальну стрічку російського режисера Аскольда Курова «Процес: російська держава проти Олега Сенцова».

Про це повідомляє посольство України в Лівані.

На показі фільму зібрали кошти, які вже посольство України передало на підтримку родині українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

У Бейруті фільм прийшли подивитися депутат ліванського парламенту Абдалла Білал, посол Лівану в Україні з дружиною Алі Дагер, декан факультету образотворчого мистецтва і архітектури Ліванського університету Мохамад аль-Хаж, професор Ліванського американського університету Бассам Лахуд, віце-президент Федерації інвалідів Лівану Фаді Саєг, представники ліванської громадськості, наукових та ділових кіл тощо.

2 липня в Києві на «Олімпійському» відбулась масштабна акція на підтримку Олега Сенцова.

29 червня адвокат Дінзе повідомив, що що Олег Сенцов перебуває у медсанчастині, а його стан стабільний. Також Дінзе повідомляв, що до Росії надійшло два прохання про помилування Олега Сенцова.

Нагадаємо, 15 червня українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова нічого не загрожує.

Адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: