УКРАЇНА

Інститут масової інформації: у липні найбільше «джинси» стосувалося Медведчука та УПЦ Московського патріархату

21 серпня, 2018 15:05
УКРАЇНА/Інститут масової інформації: у липні найбільше «джинси» стосувалося Медведчука та УПЦ Московського патріархату
Зберегти
Вигляд
Упродовж липня 2018 року найбільше матеріалів з ознаками замовності («джинса»), що були розміщені в інтернет-ЗМІ, стосувалися члена партії «За життя» Віктора Медведчука та Української православної церкви Московського патріархату.

Упродовж липня 2018 року найбільше матеріалів з ознаками замовності («джинса»), що були розміщені в інтернет-ЗМІ, стосувалися члена партії «За життя» Віктора Медведчука та Української православної церкви Московського патріархату.

Про це йдеться в дослідженні Інституту масової інформації.

Експерти ІМІ проаналізували стрічки новин десяти найпопулярніших інтернет-ЗМІ в Україні. На УПЦ МП та Медведчука припало 80% від загальної кількості «джинси».

«Загалом, у третьому кварталі 2018 року рівень замовних та неналежно маркованих рекламних матеріалів в інтернет-ЗМІ зріс більш ніж удвічі», — наголосили в ІМІ.

Зазначається, що у другому кварталі 2018 року кількість замовних матеріалів за тиждень у 10 інтернет-ЗМІ становила 68, а у третьому кварталі цей показник зріс до 159.

«З-поміж інтернет-ЗМІ лідером з розміщення матеріалів з ознаками замовності став сайт УНІАН (72 матеріали з ознаками замовлення, переважно на користь УПЦ (МП))», — йдеться в дослідженні.

Інфографіка Інституту масової інформації

Також в ІМІ розповіли, що половина «джинси» припадає на УПЦ МП, зокрема йдеться про новини та «компліментарні репортажі», що стосувалися хресної ходи та святкування 1030-ї річниці Хрещення Русі.

«42% матеріалів з ознаками замовності були політичними, і 8% стосувалися комерційних компаній. Серед політичних матеріалів найбільше джинси стосувалося діяльності партії «За життя» та її нового члена Віктора Медведчука — 30%, по 7% матеріалів стосувались Олега Ляшка та Юлії Тимошенко», — зазначається в дослідженні.

Як повідомлялося, у Києві біля офісу Медведчука влаштували акцію з вимогою сприяти звільненню політв'язнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація​

Нагадаємо, головний редактор «Бізнес.Цензор.Нет» Сергій Головньов заявив, що група компаній Glusco, яку пов’язують з Медведчуком, зайняла близько третини ринку дизельного палива в Україні.

27 липня під час хресної ходи УПЦ МП затримали трьох осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

 

Пов`язані новини