У Міноборони заперечили, що Росія відправила на кордон з Україною медичні матеріали для поранених
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заперечила інформацію західних ЗМІ про те, що Росія відправила на кордон з Україною запаси крові та інші медичні матеріали для поранених.
Про це вона написала у Facebook.
Посадовиця запевнила, що ця інформація ЗМІ неправдива. Вона каже, що такі публікації є елементом інформаційно-психологічної війни.
«Мета такої інформації — поширити паніку і страх у нашому суспільстві», — вважає заступниця очільника Міноборони.
Що це за інформація?
Напередодні The Wall Street Journal та Reuters із посиланням на західних посадовців писали, що Росія спрямувала на кордон з Україною медичні підрозділи, запаси крові та інші медичні матеріали.
За їхніми словами, це може означати, що РФ завершила останні приготування до ймовірного вторгнення. Однак WSJ зазначило, що ці кроки не означають, що вторгнення станеться обов'язково: вони є лише передумовами для бойових дій.
Можливий напад із боку РФ
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що біля кордонів України залишаються приблизно 130 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусіта з боку російського кордону.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
Зрештою НАТО та США надали свої письмові відповіді щодо вимог Кремля. Держсекретар США Ентоні Блінкен вкотре підтвердив позицію, що США продовжуватимуть підтримувати принцип «відкритих дверей» НАТО, попри вимоги Росії.
У НАТО також підтвердили, що члени Альянсу готові зустрітися в Раді «НАТО — Росія» «якомога швидше» для більш детального розгляду питань безпеки, але не підуть на компроміс щодо фундаментальних принципів, на яких ґрунтується євроатлантична безпека.
- Поділитися: