У Мінську пройде суд над мешканцями, які влаштували акцію проти агресії РФ у Керченській протоці
У Мінську пройдуть два судових процеси над мешканцями за те, що вони взяли участь в акції 26 листопада проти агресії Росії у Керченській протоці. Люди залишили паперові кораблики поблизу будівлі російського посольства на знак протесту проти захоплення Росією українських моряків. Як повідомляє видання TUT.by, суд відбудеться вранці 22 грудня.
26 листопада до посольства Росії в Мінську прийшли близько 10 людей і залишили біля паркану паперові кораблики в кольорах українського прапора.
Згодом, як повідомили активісти, проти декількох мешканців міста міліція склала протоколи за ст. 23.34 КоАП (участь в несанкціонованому заході).
Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)
30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України
2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»
- Поділитися: