«У нас вкрали голос»: у Білорусі страйкують на підприємствах, а люди шикуються у ланцюги солідарності

Білоруси вийшли на протест проти переобрання чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Протести тривають 5 день, Мінськ 13 серпня 2020
Білоруси вийшли на протест проти переобрання чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Протести тривають 5 день, Мінськ 13 серпня 2020EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

У Білорусі п'ятий день люди протестують проти переобрання чинного президента країни Олександра Лукашенка. У Мінську вони вишукуються в ланцюги солідарності, а на деяких державних підприємствах влаштовують страйк.

Як повідомляє Tut.by, з самого ранку жінки вийшли у різних районах Мінська на протест. У руках вони тримали квіти. Автівки, які проїжджали повз, сигналили їм у знак підтримки.

До ланцюга солідарності також приєдналися лікарі з 1-ї столичної лікарні.

Деякі автомобілісти також вирішили підтримати протест. Вони зменшували швидкість до 20-30 км/год та сигналили.

У Мінську до протестувальників вийшла соратниця опозиційної кандидатки в президенти Світлани Тіхановської Марія Колеснікова.

На протест вийшли і співробітники Білоруської державної філармонії. Вони співають біля будівлі та тримають плакати з написом «У нас вкрали наш голос».

У знак підтримки артистам сигналять автомобілісти.

Вийшли на страйк співробітники Білоруського автомобільного заводу. Вони скандують: «Йди!» У приймальні підприємства журналістами підтвердили, що організовується зустріч із працівниками.

Як передає «РИА Новости», на заводі вимагають оголосити національний страйк.

У «Гродножитбуд» кажуть, що не працюють майже всі об'єкти підприємства, бо співробітники вийшли на страйк. Вони вимагають провести чесні вибори. Співробітники заявляють, що рішення вийти на протест підтримує гендиректор підприємства.

Як пише «Euroradio», місцева влада намагається переконати людей повернутися до роботи.

На акцію солідарності вийшли і працівники найбільшого фармацевтичного підприємства в Білорусі «Белмедпрепарат».

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За чотири дні влада повідомила про затримання 6,7 тисячі людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими. Вночі 13 серпня затриманих почали відпускати.

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Також ви можете переглянути хроніку подій другоготретього та четвертого днів протестів.