У Москві учасники націоналістичної організації SERB спробували зірвати виставу «Війна близько» в Театрі.doc

Про це повідомляє «Новая газета» з посиланням на співробітницю театру Ірину Векшину.

За її словами, активісти SERB прийшли в театр перед початком вистави, але їх не пустили до глядацької зали. Під час третьої частини постановки, яка присвячена справі звільненого політв’язня, українського режисера Олега Сенцова провокатори підійшли до пожежного виходу та звідти кинули в зал «стаканчик» з невідомою речовиною. Як каже Векшина, «імовірно з фекаліями».

Частина глядачів покинули зал, однак інші відвідувачі та актори залишилися. Виставу вирішили не переривати.

Вистава «Війна близько» складається з трьох частин та включає історію-щоденник жителя Луганська про війну в Донбасі, монолог англійського драматурга Марка Равенхілл про маніпуляції та «промивання мізків» та документальну частину за матеріалами справи Олега Сенцова.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: