Світ

У Москві театрали вийшли на виставу-пікет на підтримку Сенцова

5 жовтня, 2018 13:16
Світ/У Москві театрали вийшли на виставу-пікет на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
lead
Актори, режисери, драматурги російського театру «Teatr.doc» вийшли під адміністрацію президента Російської Федерації на підтримку Олега Сенцова.

Актори, режисери, драматурги російського театру «Teatr.doc» вийшли під адміністрацію президента Російської Федерації на підтримку Олега Сенцова.

Вони влаштували виставу-пікет під назвою «145» — кількість днів, які голодує Олег Сенцов.

Серед учасників вистави-пікету Іван Корсуновський, Олена Носова, Марія Чупринська, Аліна Сафіна, Ірина Векшина,Анна Добровольська, Костянтин Кожевніков.

Акцію запланували кілька днів тому — до появи інформації про те, що Олег Сенцов припинив голодування, про що заявили у Службі виконання покарань РФ. 

Актори, режисери, драматурги російського театру «Teatr.doc» вийшли під адміністрацію президента РФ на підтримку Сенцова Фото: Зарема Заутдінова/Новая газета

З плакатами про голодування Сенцова театрали планували стояти до 18:00. Проте нині режисерка «Teatr.doc» Зарема Заутдінова повідомила Громадському, що вони стоятимуть доти, доки адвокат Сенцова Дінзе не підтвердить інформацію про припинення голодування Сенцова.

Вранці 5 жовтня у Раді з прав людини РФ заявили, що Сенцов написав заяву про припинення голодування в присутності адвокатів. На офіційному сайті Федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому окрузі повідомили, що Сенцов письмово погодився на прийом їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини