УКРАЇНА

«Олеже, живи!»: у Москві відбулася акція на підтримку Сенцова

4 серпня, 2018 23:14
УКРАЇНА/«Олеже, живи!»: у Москві відбулася акція на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Москві в суботу, 4 серпня, відбувся флешмоб на підтримку українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

У Москві в суботу, 4 серпня, відбувся флешмоб на підтримку українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомляє «Новая газета». 

Акція пройшла біля пам'ятника Грибоєдову на Чистопрудному бульварі.

За даними видання, в акції взяли участь близько 100 людей, які в різий час (бо повноцінну акцію не дозволила місцева влада — ред.) приносили квіти або пляшки з написом «Олег, живи!».

Пам'ятник російському письменнику Олександру Грибоєдову, біля якого відбулася акція на підтримку українського режисера, політв'язня Олега Сенцова, Москва, 4 серпня 2018 року Фото: Вікторія Одіссонова/«Новая газета» 

На акції були присутні літературна критик Ганна Наринська, режисер Аскольд Куров, критик Антон Долін, а також кінокритик Олексій Медведєв, який раніше їздив до матері Сенцова підписувати її клопотання про помилування сина.

Учасники акції на підтримку українського режисера, політв'язня Олега Сенцова, Москва, 4 серпня 2018 року Фото: Вікторія Одіссонова/«Новая газета» 

Він розповів, що перед поїздкою до матері Сенцова сам писав до адміністрації президента Росії прохання про його помилування, однак йому завжди відмовляли.

«Все, що мені залишилося — провести акцію для себе та своїх друзів. Щоби ті, хто бореться за Олега, подивилися одне на одного. Це квіти для Олега, для його матері. За те, що вони виявилися сміливішими за нас», — сказав Медведєв.

Кінокритик Олексій Медведєв на акції на підтримку українського режисера, політв'язня Олега Сенцова, Москва, 4 серпня 2018 року Фото: Вікторія Одіссонова/«Новая газета» 

Як повідомлялося, у США дівчинка українського походження звернулася до дочки президента США Дональда Трампа Іванки з проханням допомогти звільнити Сенцова.

У Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що 4 серпня Сенцова у колонії відвідав священик

2 серпня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала листи від російського омбудсмена Тетяни Москалькової щодо її візиту у колонію до Сенцова.

Також Денісова попросила Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна сприяти візитам міжнародних організацій до українських політв’язнів у Росії та на окупованих територіях.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини