УКРАЇНА

У МОЗ ухвалили відправити на лікування в інші країни 29 людей

11 червня, 2018 14:27
УКРАЇНА/У МОЗ ухвалили відправити на лікування в інші країни 29 людей
Зберегти
Вигляд
Комісія Міністерства охорони здоров'я 6 червня ухвалила відправити на лікування в інші країни 29 людей в межах програми «Лікування громадян України закордоном».

Комісія Міністерства охорони здоров'я 6 червня ухвалила відправити на лікування в інші країни 29 людей в межах програми «Лікування громадян України закордоном».

Про це повідомляє Мінохорони здоров'я. 

Зазначається, що «найближчим часом пацієнти отримають інформаційні листи для закордонних клінік про гарантію оплати лікування».

За даними відомства, у 2018 році на програму «Лікування громадян України закордоном» виділено 389,9 мільйона гривень. З початку року ухвалено рішення про оплату лікування закордоном 148 людей.

Нагадаємо, дисциплінарна комісія вирішила звернутись до експертів для остаточного вирішення справи щодо висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського з приводу програми «Лікування громадян України закордоном».

Раніше виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником міністра Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Раніше повідомлялось, що Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Пов`язані новини