У Міністерстві закордонних справ України наполягають, що Верховна Рада не зобов’язана запрошувати делегацію Парламентської асамблеї ради Європи як спостерігачів за виборами в Україні.

Про це заявила речниця МЗС Катерина Зеленко у коментарі УНІАН. 

«У попередні роки між Верховною Радою та Парламентською асамблеєю Ради Європи існували дружні, партнерські відносини, які на сьогодні навряд чи можна так схарактеризувати. На тому етапі, коли була довіра і взаємна повага, коли Парламентська асамблея Ради Європи користувалася авторитетом, керівництво ВРУ ініціативно запрошувало ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні», — зазначила Зеленко.

Вона наголосила, що Україна не порушила жодного з документів Ради Європи, обов’язкових для виконання.

«Асамблея у своїх правилах процедури відзначила, що спостерігати за виборами є правом Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов’язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами. На сьогодні в МЗС немає жодного звернення від цього дорадчого органу, а чи є воно у ВРУ або ЦВК, нам невідомо», — додала вона.

Раніше повідомлялось, що спікер Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для Парламентської асамблеї Ради Європи направити своїх спостерігачів на дострокові парламентські вибори в Україну.

Своєю чергою президентка ПАРЄ заявила, що Україна зобов`язана запрошувати спостерігачів Асамблеї для моніторингу виборчої кампанії.

Нагадаємо, 26 червня 2019 року ПАРЄ відновила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями. Пізніше до демаршу приєдналась Швеція.

1 липня комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України у роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

Проте народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що демарш України не означає, що вона не буде брати участь у сесіях ПАРЄ або взагалі покине Раду Європи.

Поділитись: