У США погодили кандидатуру посла України

У Сполучених Штатах Америки дали згоду на призначення новим послом України у США Володимира Єльченка.

Про це в інтерв'ю «УНІАН» розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Пристайко уточнив, що його відомство вже отримало агреман — попередню згоду на призначення.

«Ми визначилися (з кандидатурою — ред.) ще два місяці тому. Це є наш теперішній представник в ООН Володимир Єльченко», — сказав міністр.

Він додав, що найближчим часом МЗС оприлюднить укази щодо призначення цілої низки керівників «важливих місій».

«Щодо певної кількості послів ми вже отримали агремани. Вже підготувалися повністю. По деяких є готові укази», — додав Пристайко.

Володимир Єльченко – український дипломат. За 30 років дипслужби працював у Києві, Нью-Йорку, Відні, Москві.

Брав участь у миротворчій місії у Хорватії. Окупація Криму і війна на Донбасі припали його роботу послом у Росії. Тоді він був негайно відкликаний до Києва і за півтора року очолив українську делегацію в ООН.

Нагадаємо, 19 липня 2019-го президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Чалого з посади посла України у США, а також із посади українського посла в Антигуа і Барбуда та в Республіці Тринідад і Тобаго, які він обіймав за сумісництвом.

На фоні цього у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).