У Національному антикорупційному бюро заперечили інформацію про вилучення детективами серверів мобільного оператора «Київстар».

У Національному антикорупційному бюро заперечили інформацію про вилучення детективами серверів мобільного оператора «Київстар».

Про це Громадському повідомила прес-секретарка НАБУ Світлана Оліфіра.

«Оприлюднена інформація про начебто вилучення серверів не відповідає дійсності», — наголосила Оліфіра.

Раніше депутатка Верховної Ради Ольга Червакова (фракція «Блок Петра Порошенка») заявила, що на зустрічі з кількома депутами генпрокурор Юрій Луценко повідомив про вилучення детективами Національним антикорупційним бюро усіх серверів у мобільного оператора «Київстар» без ухвали суду.

«Генеральний прокурор повідомив, що вчора детективи НАБУ вилучили у мобільного оператора «Київстар» всі сервери. Ухвали суду, за його інформацією, не було», — написала Червакова.

Вона повідомила, що в середу, 5 вересня, ряд депутатів зустрівся з Луценком щодо ситуації навколо надання Генпрокуратурі доступу до мобільних розмов журналістів Наталії Седлецької та Христини Бердинських.

Червакова зазначила, що за словами Луценка, ГПУ ініціювала звернення до «Київстар» про надання слідству лише інформації про дату і час перебування Седлецької в офісі НАБУ. 

«Прокурори просять відокремити і надати лише інформацію про дати і час перебування Седлецької в районі офісів НАБУ, де, на думку слідства, відбулося розголошення державної таємниці і таємниці слідства. Ця інформація потрібна прокуратурі для того, аби встановити точну дату злочину, без якої неможливе пред’явлення підозри», — написала Червакова, посилаючись на слова Луценка.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

У ГПУ заявили, що журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ.

Також журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Медіа-юристка Людмила Панкратова розповіла в ефірі Громадського, що ухвала суду про доступ до даних з телефону журналістки Седлецької не підлягає оскарженню. Також вона заявила, що Седлецька не знала про подачу клопотання про отримання доступу до її даних.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile