У найбільшому місті США Нью-Йорку в лікарнях бракує місця для інфікованих коронавірусом, тому там вже кладуть в кімнату не по одному, а по два пацієнти.

Про це в ефірі hromadske розповіла медсестра з Нью-Йорка Ірина Кіт.

Вона працює у відділенні невідкладної допомоги та в реанімаціях, де приймають людей з коронавірусом.

«Дуже-дуже напружена ситуація, тому що Америка багата країна, думалося б, що технологій достатньо, всього достатньо, але, на жаль, починаємо вже відчувати, що недостатньо. У Нью-Йорку дуже багато пацієнтів, кожного дня цифри збільшуються», — сказала Кіт.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джона Хопкінса, станом на 26 березня у Нью-Йорку кількість інфікованих перевищила 20 тисяч, 280 людей померли.

Медсестра уточнила, що госпіталізують лише важких пацієнтів: «Я би сказала дуже важких».

Вона розповіла, що якщо людину не госпіталізують, то результати тестів їй висилають, аби не контактувати.

«Недостатньо місця, недостатньо вентиляторів (апаратів штучної вентиляції легенів — ред.). Сьогодні мені сказали, що тепер будемо ставити по два пацієнти в одну кімнату, що є трошки неправильно, але часи є такі», — додала Кіт.

Вона уточнила, що медичного персоналу поки вистачає, але лікарні «не відмовились би» й від більшої кількості. 

«Не вистачає масок, вентиляторів. І через це лікарі, медсестри, вони більш боязно підходять до того всього, тому що ти просто не можеш увійти в кімнату (до хворого — ред.), тобі треба бігти кудись, знайти це, прийти, натягнути і забігти навіть, якщо якась скрутна ситуація», — резюмувала медсестра.

Нагадаємо, загалом у світі кількість інфікованих перевищила 500 тисяч.

В Україні, за офіційними даними МОЗ, зафіксовано 156 випадки зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.

Четверо інфікованих повністю вилікувалися від коронавірусної хвороби.

Поділитись: