Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження проти народного депутата Владіслава Поляка, який неодноразово кнопкодавив під час голосування за поправки до законопроєкту про ринок землі.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.

Згідно з процедурою, відомості про вчинення правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань вніс генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

«Таким чином впроваджено в дію новелу Кримінального кодексу України щодо відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування», — йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування доручено слідчим Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялось, що під час пленарного засідання Верховної Ради 21 лютого позафракційний мажоритарник із Закарпаття Владіслав Поляк неодноразово кнопкодавив під час голосування за поправки до проєкту закону про ринок землі.

Нагадаємо, закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство Верховна Рада у другому читанні ухвалила 19 грудня. За нього проголосували 261 народний депутат. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повернув його з підписом 27 грудня.

Згодом його підписав президент Володимир Зеленський. У той же день під час пленарного засідання Верховної Ради, першого у 2020 році, зафіксували кнопкодавство народних депутатів від «Опозиційної платформи — За життя» Вадима Новинського і Дмитра Шпенова.

15 січня цей закон опублікували в «Голосі України».

Інший законопроєкт щодо позбавлення мандата депутата за прогули й кнопкодавство Конституційний суд визнав неконституційним.

Поділитись: