Кілька сотень людей вийшли на протест у Парижі через невдоволення президентом Еммануелем Макроном. Зробили це попри заборону уряду на масові зібрання понад 100 людей через загрозу поширення коронавірусу.

Про протести повідомила паризька поліція, пише Reuters. Під час акції «Жовтих жителів» між ними та правоохоронцями виникли сутички. Поліція провела 679 перевірок і затримала 17 людей.

Суботні протести відбулися за день до місцевих виборів у Франції. Вони є важливими для президента Франції Емануеля Макрона, оскільки багато французів обурені його пенсійною реформою.

«Ми повинні були прийти у цей день, щоб сказати Макрону, що ми все ще тут і що ми не погодимося на його пенсійну реформу», — сказав один з учасників акції. 

11 грудня парламент Франції підвищив пенсійний вік з 62 до 64 років попри масові протести, які тривають в країні з 5 грудня. Протестують лікарі, юристи, поліцейські, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій.

Протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові акції проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

У перших сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. А 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги. 5 січня у Франції відновилися акції «жовтих жилетів». Планувалося, що протести будуть мирними, однак між правоохоронцями та протестувальниками стались сутички. Акції продовжуються і дотепер.

Поділитись: