Протести «жовтих жителів», Париж, 23 березня 2019 року
Фото:

YOAN VALAT

У Парижі та низці інших міст Франції 19-ті вихідні поспіль відбулися акції протесту «жовтих жителів». У столиці влада вперше залучила на допомогу поліції військові підрозділи.

Упродовж першої половини дня демонстрації в Парижі були мирними, але згодом акції переросли у сутички між протестувальниками та поліцією. Останні застосували сльозогінний газ. Інформації про постраждалих не надходило.

Після того, як на минулих вихідних розграбували магазини на Єлисейських полях, влада Франції розташувала в цьому районі військових.

Протестувальникам заборонили проводити акції тут, через що «жовті жилети» зібралися в інших місцях Парижа.

Сутички між правоохоронцями та демонстрантами також відбулися в Ліллі, Тулузі та Монпельє.

Як передає BFMTV, поліція затримала 70 протестувальників.

Нагадаємо, протести «жовтих жилетів» почались у листопаді 2018-го. Люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести. У лютому під час сутичок із «жовтими жилетами» одному демонстранту відірвало руку через вибух гранати.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників. 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

Поділитись: