УКРАЇНА

У Польщі опозиція готує альтернативу закону про Інститут нацпам’яті

8 лютого, 2018 08:19
УКРАЇНА/У Польщі опозиція готує альтернативу закону про Інститут нацпам’яті
Зберегти
Вигляд
Польська опозиційна партія «Громадянська платформа» готує законопроект про Інститут національної пам'яті зі змінами найбльш суперечливих положень закону.

Польська опозиційна партія «Громадянська платформа» готує законопроект про Інститут національної пам'яті зі змінами найбльш суперечливих положень закону.

Про це повідомив лідер партії Гжегож Схетина, передає Onet.pl.

Він зазначив, що підписання змін до закону викликає «здивування найважливіших союзників», в тому числі американських політиків.

«Я кажу про це, тому що це важливе питання. Відносини зі Сполученими Штатами є гарантією нашої безпеки», — заявив Схетина.

«Ми оголосимо про зміни до цього закону щодо найкритичніших моментів, які створюють похмуру картину польської історичної політики і всього, що сталося в польському парламенті, і було санкціоновано президентом Дудою», — додав політик.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

Закон розкритикували у США, Ізраїлі та Франції.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам’яті не може гарантувати безпеку істориків на території Польщі

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини