У пораненого моряка Сороки помітили пошкодження ще одного м'яза — адвокат

Лікар СІЗО «Лефортово» помітив у полоненого, пораненого моряка Василя Сороки пошкодження ще одного м'яза. Про це повідомив адвокат моряка Андрій Бадамшин за підсумками першої зустрічі після переведення Сороки з медчастини СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово».

«Лікар з «Лефортово» нарешті побачив недоліки своїх колег з лікарні «Матроської тиші», помітивши пошкодження ще одного м'яза. Нарешті лікарі звернули увагу на набряк. Виписали уколи для зняття набряку та знеболююче», — зазначив адвокат.

Він додав, що клопотав про переведення Сороки в Україну або іншу країну для лікування, зокрема до цивільних лікарень, що мають необхідне обладнання.

За словами Бадамшина, стан здоров'я моряка стабілізувався, стан руки не погіршується.

Сорока не скаржиться на умови утримання в СІЗО. Говорить, що годують добре — «майже, як в ресторані», але немає душу, який був у попередньому СІЗО «Матроська тиша».

-А телевізор є? — Запитує адвокат.

-Так, але треба антена. У камері відселили сусіда, і він забрав свою антену. Ну я зробив антену з кип'ятильника, але на довго її не вистачить, — відповів Сорока.

Зазначимо, що 30 і 31 січня відбулися слідчі дії щодо моряків: Андрія Атеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороки і Сергія Чуліби. Вони відповіли за питання адвокатів щодо стану здоров'я та на запитання слідчих у межах статті 17 третьої Женевської Конвенції «Про поводження з військовополоненими».

26 січня трьох поранених у Керченській протоці українських моряків перевели з медчастини московського СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово».

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.