Політика

У Радбезі ООН пропонують оновлений варіант резолюції щодо хіматаки в Сирії

11 квітня, 2017 19:51
Політика/У Радбезі ООН пропонують оновлений варіант резолюції щодо хіматаки в Сирії
Зберегти
Вигляд
Велика Британія, США і Франція поширили в Раді Безпеки ООН оновлений варіант свого проекту резолюції з розслідування ймовірної хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун 4 квітня.

Велика Британія, США і Франція поширили в Раді Безпеки ООН оновлений варіант свого проекту резолюції з розслідування ймовірної хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун 4 квітня.

Про це повідомив постійний представник Сполученого Королівства при всесвітній організації Меттью Райкрофт.

«Сполучене Королівство разом з США і Францією поширили перероблений проект резолюції по Сирії, що засуджує хімічну атаку і вимагає повного співробітництва в її розслідуванні», – написав дипломат.

Райкрофт закликав усіх членів Радбезу підтримати документ, а також висловився на користь «відповідного політичного процесу», який призведе до мирного врегулювання конфлікту в Сирії.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

Водночас Держсекретар США Тіллерсон заявив, що Росія є співучасником хімічних атак у Сирії або просто некомпетентна. 

Громадське публікує коментарі низки експертів щодо ракетного удару США в Сирії, намагаючись розібратись, якої мети прагнуть досягти у Вашингтоні, і які ймовірні наслідки цього бомбардування.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини