Якщо Україна та Росія не укладуть новий контракт на транзит газу до Європи після 2019 року, то ціни на газ зростуть, однак різкого стрибка не буде.

Про це повідомив депутат від «Слуги народу» з комітету Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Жупанін в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Я переконаний, що ціна на газ для населення у першому півріччі 2020 року буде навіть нижче, ніж у аналогічний період цього року. Це пов'язано з тим, що Україна закачала рекордну кількість газу (до підземних сховищ — ред.) по літній ціні. Відповідно, ми бачимо передумови для зменшення ціни на газ для населення... Я не бачу прямої кореляції з транзитом газу та ціною для населення, тобто одномоментно з 1 січня 2020 року», — сказав він.

Водночас депутат додав, що у більш довгостроковій перспективі ціни на газ все ж зможуть зрости, що пов'язано зі зростанням попиту на нього.

Пропозицію Газпрому щодо нового контракту на транзит газу Жупанін назвав неприйнятною для України, однак зазначив, що російській компанії все ж доведеться підписати якусь домовленість про транзит для того, аби виконати свої зобов'язання перед Європою.

Також він зазначив, що Україні потрібно відстоювати свою позицію та не відмовлятися від перемог у міжнародних арбітражах, як того вимагає Газпром.

Раніше в уряді спрогнозували стрімке зростання ціни на газ у Європі, але не для українців.

18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет.

Зазначимо, що наразі між Нафтогазом та Газпромом діють контракти на транзит газу та його постачання до України. В межах контракту Газпром має постачати газ до України напряму, але не робить цього, порушуючи умови угоди. Україна не купує газ у Газпрому напряму з листопада 2015 року, зокрема через те, що Газпром цього газу просто не продає.

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомляв, що Росія і так має постачати газ до України за ціною на 20-25% нижчою, ніж Україна купує у Європі, але не робить цього.

Поділитись: