Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков заявив, що повідомлення про хімічну атаку в Східній Гуті — це організована за участю Великої Британії провокація з метою «спровокувати США нанести ракетні удари по Сирії».

Представник Міноборони РФ Ігор Конашенков заявив, що повідомлення про хімічну атаку в Східній Гуті — це організована за участю Великої Британії провокація з метою «спровокувати США нанести ракетні удари по Сирії».

Про це Конашенков сказав на брифінгу 13 квітня.

За його словами, Росії «достовірно відомо», що 3-6 квітня Британія чинила «потужний тиск» на волонтерів з руху «Білі шоломи». Вони нібито повинні були скористатися відповіддю сирійської армії на обстріл з боку бойовиків «для здійснення провокації з нібито хімічною зброєю».

Конашенков заявив, що Росія знайшла двох сирійських працівників швидкої допомоги з відеоролика, який є «ключовим» доказом «всіх цих звинувачень західних країн».

Вони розповіли, що 7 квітня в лікарні були доставлені люди без ознак отруєння, проте під час надання їм допомоги в кімнату увірвалися люди з відеокамерами, які «почали кричати, нагнітати паніку й обливати всіх водою зі шлангів, вигукуючи, що все знаходяться в приміщенні вражені отруйними речовинами».

Відео, на якому, як стверджується, зображені постраждалі в результаті хіматакі в Східній Гуті Відео: Guardian News / YouTube

«Пацієнти, які перебували у відділенні швидкої допомоги і їх родичі в паніці почали обливати один одного водою. Після того, як все це було знято на відеокамери, невідомі особи швидко зникли», — заявив Конашенков.

Нагадаємо, раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про докази участі Британії у сирійській хімічній атаці.

«У нас є незаперечні докази того, що це була чергова поетапна акція, і секретні служби певної держави, яка зараз перебуває на передовій русофобської кампанії, була задіяна в цій події», — сказав він під час прес-конференції.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума. 

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума. 

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.

Поділитись: