Міністерство фінансів Російської Федерації оприлюднило дані щодо боргу держав перед Росією на 1 травня 2019 року, зокрема й офіційні претензії до України.

Про це йдеться у повідомленні на сайті російського Мінфіну.

Так, загальна заборгованість по державних кредитах становила 39,4 млрд доларів. На першому місці знаходиться Білорусь, а на другому — Україна.

На думку Москви, Україна залишається винна 3,075 млрд доларів за єврооблігаціями, які були випущені урядом Віктора Януковича і придбані Фондом національного добробуту РФ у грудні 2013 року. Україна відмовилася виплачувати купон цим облігаціям у грудні 2015 року.

Раніше повідомлялось, що Верховний суд Великої Британії розгляне апеляцію Росії щодо випущених єврооблігацій 2013 року на суму 3 мільярди доларів у грудні 2019 року.

Нагадаємо, 14 вересня 2018 року Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів. Зокрема, суд взяв до уваги політичну складову російської позики. Це рішення Росія оскаржила в апеляційній інстанції.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії, тобто зобов’язав Україну погасити 3 мільярди доларів та виплатити відсотки за позикою.

20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня 2018 року Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись: