Політв'язень Едем Бекіров, Сімферополь, 6 червня 2019 року
Фото:

Іван Тарасов/«Крим.Реалії»

У Сімферопольському СІЗО, де утримують тяжкохворого українського активіста Едему Бекірова, звинуваченого окупаційною владою Криму у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки, епідемія кору.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, з посиланням на дані адвоката.

Раніше адвокат Бекірова повідомляв, що у активіста проблеми з серцем, підшлунковою залозою і цукровий діабет.

«Усіх хворих з СІЗО поміщають у медсанчастину, де перебуває Едем. Він не хворів на кір. Через відсутність імунітету ймовірність його інфікування дуже висока. Враховуючи критичний стан здоров'я Едема Бекірова, його подальше перебування в СІЗО є вкрай небезпечним», — наголосила Денісова.

За її словами, Бекірова вивозили на короткострокове обстеження, аби не виконували рішення Європейського суду з прав людини, який 12 червня зобов'язав негайно госпіталізувати Бекірова до лікарні нетюремного типу для надання йому кваліфікованих медичної допомоги. Проте, Росія до цього часу ігнорує рішення ЄСПЛ.

«Я звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на виконання рішення ЄСПЛ, невідкладно госпіталізувати Едема Бекірова до лікарні нетюремного типу та поінформувала її про епідемію кору у Сімферопольському СІЗО, яка є загрозливою для життя кримського татарина», — додала Денісова. 

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: