У Британії військові почали операцію з очищення у місті Солсбері територій, пов'язаних з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

У Британії військові почали операцію з очищення у місті Солсбері територій, пов'язаних з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Про це повідомляє Sky News.

Три військові вантажівки прибули в Солсбері рано вранці у вівторок, 24 квітня. Військовослужбовці розвантажили два великих металевих контейнера і невеликий трактор біля торгового центру The Maltings, на лавці, де Скрипалів знайшли без свідомості на початку березня.

Нагадаємо, видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: