Новий вірус з Китаю: МОЗ нагадало про основні заходи профілактики
У Міністерстві охорони здоров’я пообіцяли інформувати про поширення нового коронавірусу у Китаї, а також нагадали про основні заходи профілактики.
Про це повідомили у прес-службі МОЗ.
Зазначається, що Центр громадського здоров’я повідомив Прикордонслужбу, обласні лабораторні центри МОЗ та керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних держадміністарцій про ситуацію з новим вірусом та про актуальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Також відомство нагадало про заходи профілактики для тих, хто планує їхати в країни, де вже було зафіксовано випадки захворювання:
- уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
- частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
- уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
- люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).
Раніше власні рекомендації розіслала влада китайської провінції Гуандун, де зафіксували вже 14 випадків захворювання.
Нагадаємо, після спалаху пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, який зафіксували в китайському місті Ухан у грудні 2019 року, новий невідомий коронавірус виявили у понад 200 людей у Китаї. Крім того, його виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Ухані, у мешканця Японії, який навідувався до Ухані, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи. Рішення мають ухвалити на засіданні 22 січня.
Нова інфекція може спричинити різні хвороби. Наразі вона проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. Однак вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: