Протягом 25-29 березня 2019 року Національний банк України купив на міжбанківському ринку 15 мільйонів доларів для поповнення золотовалютних резервів України.

Таким чином, обсяги тижневої купівлі валюти Нацбанком за тиждень не змінилися та залишилися на попередньому рівні, повідомляє Finclub з посиланням на дані НБУ.

Водночас напередодні виборів Нацбанк не здійснював продажу валюти для стримування росту курсу валют. Це означає, що в регуляторі не побачили суттєвих стрибків обмінного курсу та ризиків для знецінення гривні.

Зазначимо, що 18-22 березня Нацбанк так само скуповував валюту. Загальний обсяг купівлі тоді склав 15 мільйонів доларів.

Загалом від початку 2019 року НБУ поповнив міжнародні резерви України на 791,6 мільйона доларів, а продав валюти на 166,83 мільйона доларів для стримування росту курсу валют.

11-15 лютого Нацбанк зменшив обсяги купівлі валюти у 7 разів — до 25 мільйонів доларів, в той час як тижнем раніше придбав рекордні 175 мільйонів доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйона доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: