Міністр зв’язку та інформації Венесуели оголосив, що 28 березня в країні оголошується вихідним днем через масове відключення електроенергії.

«Інтенсивно займаючись відновленням національної енергосистеми, яка постраждала від найсерйознішого теракту в історії Венесуели, боліваріанський уряд вирішив призупинити трудову та освітню діяльність завтра, в четвер 28 березня. Ми переможемо!», — повідомив міністр Хорхе Родрігес, передає «Интерфакс».

За приблизними підрахунками, без світла наразі перебуває близько 88% території країни у 20 штатах.

Зазначимо, що це вже другий масштабний блекаут в країні від початку березня 2019 року. Попередні проблеми з енергопостачанням влада країни пов'язувала з «хакерською атакою США», однак визнаний Заходом президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що причиною відключення електроенергії тоді стала «безвідповідальність влади».

Зокрема, через відсутність електроенергії у країні майже припинився видобуток нафти.

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: