У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про «спеціальні економічні зони» на Донбасі. Що він передбачає?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6403 від 7 грудня про створення спеціального режиму господарської діяльності на території Донецької та Луганської областей.
Про це зазначено у картці законопроєкту на сайті парламенту.
Цей документ передбачає, що з 2022 по 2032 роки підконтрольні Україні населені пункти Донецької та Луганської областей будуть звільнені від плати за землю, податку на прибуток, ПДВ на ввезення обладнання та від рентної плати за використання водних і лісових ресурсів, пояснює депутатка Юлія Гришина.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначають, що запровадження спеціального правового режиму господарської діяльності на території Донбасу потрібне через масштабне руйнування економіки областей, значні людські втрати і вплив Росії.
За допомогою спецзон там хочуть створити «інвестиційно привабливий регіон із розвиненою інфраструктурою та оновленою матеріально-технічною базою». Це, на думку депутатів, стане передумовою для поступової реінтеграції тимчасово окупованих територій до єдиного конституційного простору України.
Про вільну економічну зону на Донбасі
Ще в липні після свого призначення на посаду голови української делегації у ТКГ Леонід Кравчук почав говорити про створення вільної економічної зони на Донбасі.
Про її запровадження запитував і президент Володимир Зеленський під час свого «всенародного опитування». Тоді в Офісі президента пояснювали, що йдеться про ВЕЗ на підконтрольній Україні території Донбасу, адже ці райони «переживають значний негативний вплив війни».
Згідно з результатами «Слуги Народу», за створення ВЕЗ проголосували 46% українців, які брали участь в опитуванні. Але результати дослідження сумнівні, адже організатори не формували вибірку, воно було добровільним, а також під час його проведення фіксували низку порушень: зокрема одна людина могла проголосувати декілька разів.
- Поділитися: