У ЄС виступили проти відтермінування Brexit до 30 червня
Єврокомісія виступила проти відтермінування виходу Великої Британії з Європейського Союзу до 30 червня, про що попросила прем'єр-міністерка країни Тереза Мей. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на побачений документ.
Reuters зазначає, що члени Єврокомісії обговорювали те, що лідери ЄС зіткнуться з «подвійним вибором».
Перше — це продовжити Brexit до 23 травня, друге — дати довгу відстрочку до кінця року. Для другого випадку Великій Британії доведеться провести у себе вибори до Європарламенту, які відбудуться 23 травня.
«Будь-яке відтермінування, яке буде запропоновано Сполученому Королівству, або має тривати до 23 травня 2019 року, або бути значно довшим і вимагати проведення європейських виборів», — ідеться в обговорюваному Єврокомісією документі.
На думку комісії, це єдиний спосіб захистити функціонування інституцій ЄС.
Reurets також вказує, що після прогнозованого виходу Великої Британії зі складу ЄС інші країни мали б отримати додаткові місця в Європарламенті. Якщо ж Велика Британія залишиться у ЄВ, то інші країни мають знати про це до середини або кінця квітня.
14 березня парламент Великої Британії проголосував за відтермінування Brexitвиступив проти проведення повторного референдуму про вихід з ЄС.
Напередодні депутати парламенту Великої Британії не підтримали рішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.
Нагадаємо, 12 березня депутати парламенту Великої Британії не підтримали оновлену угоду щодо Brexit, яку прем'єрка Тереза Мей уклала з лідерами Євросоюзу. Вона стосувалась вирішення питання кордону між Північною Ірландією та республікою Ірландія.
12 березня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та прем'єрка Британії Тереза Мей погодили оновлену угоду по Brexit. Утім Юнкер застеріг — депутати мають останній шанс її погодити.
Як повідомлялось, 15 січня депутати парламенту Британії відхилили угоду про вихід країни з Євросоюзу, на якій наполягала Тереза Мей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації
Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit
- Поділитися: