Єврокомісія виступила проти відтермінування виходу Великої Британії з Європейського Союзу до 30 червня, про що попросила прем'єр-міністерка країни Тереза Мей. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на побачений документ.

Reuters зазначає, що члени Єврокомісії обговорювали те, що лідери ЄС зіткнуться з «подвійним вибором».

Перше — це продовжити Brexit до 23 травня, друге — дати довгу відстрочку до кінця року. Для другого випадку Великій Британії доведеться провести у себе вибори до Європарламенту, які відбудуться 23 травня.

«Будь-яке відтермінування, яке буде запропоновано Сполученому Королівству, або має тривати до 23 травня 2019 року, або бути значно довшим і вимагати проведення європейських виборів», — ідеться в обговорюваному Єврокомісією документі.

На думку комісії, це єдиний спосіб захистити функціонування інституцій ЄС.

Reurets також вказує, що після прогнозованого виходу Великої Британії зі складу ЄС інші країни мали б отримати додаткові місця в Європарламенті. Якщо ж Велика Британія залишиться у ЄВ, то інші країни мають знати про це до середини або кінця квітня.

14 березня парламент Великої Британії проголосував за відтермінування Brexit виступив проти проведення повторного референдуму про вихід з ЄС.

Напередодні депутати парламенту Великої Британії не підтримали рішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

Нагадаємо, 12 березня депутати парламенту Великої Британії не підтримали оновлену угоду щодо Brexit, яку прем'єрка Тереза Мей уклала з лідерами Євросоюзу. Вона стосувалась вирішення питання кордону між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

12 березня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та прем'єрка Британії Тереза Мей погодили оновлену угоду по Brexit. Утім Юнкер застеріг — депутати мають останній шанс її погодити.

Як повідомлялось, 15 січня депутати парламенту Британії відхилили угоду про вихід країни з Євросоюзу, на якій наполягала Тереза Мей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Поділитись: