Європейський Союз закликає владу Російської Федерації негайно звільнити українського політичного в'язня Павла Гриба, якого в РФ засудили до шести років колонії загального режиму.

Про це йдеться у заяві речниці Європейської служби зовнішніх зв`язків Майї Косьянчич стосовно рішення Верховного суду РФ залишити в силі вирок українцю. 

«З того часу він незаконно перебуває під вартою у Росії без будь-яких обґрунтованих обвинувачень. Європейський Союз знову повторює своє очікування, аби Павло Гриб був негайно звільнений», — йдеться у повідомленні.

У ЄС також нагадали, що Гриб страждає від дуже серйозного захворювання, яке може стати небезпечним у будь-який момент для його життя.

«Однак, у порушення рішення Європейського суду з прав людини, українські лікарі не були допущені, щоб оглянути його. Ми очікуємо, що він буде забезпечений терміновим доступом до медичного лікування без затримок», — йдеться у заяві.

Раніше Верховний суд РФ визнав «законним» вирок у 6 років колонії для українського політв’язня Павла Гриба

22 березня 2019-го Північно-Кавказький окружний райсуд Ростова-на-Дону засудив українського політв'язня Павла Гриба, обвинуваченого в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років позбавлення волі.

Після оголошення вироку в коментарі Громадському Гриб заявив, що починає голодування, однак невдовзі його припинив.

Батько політв’язня Павла Гриба назвав вирок суду смертельним для сина. Раніше українська омбудсмен заявила, що Павло потребує негайної операції на серці.

У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання. Згодом з'ясувалось, що 19-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі.

Поділитись: