Причинами усунення керівника Суспільного Зураба Аласанії є те, що телеканал UA:Перший не висвітлив Хресну ходу 2018 року, засідання Генасамблеї ООН 2018 року, а також компанія під впливом Аласанії «деполітизувала новини». Про це йдеться у частині проекту рішення за усунення Аласанії, оприлюдненому самим екс-керівником.

В оприлюдненій частині проекту рішення зазначені два пункти (4 і 5).

На думку Наглядової ради, Аласанія не організував мовлення каналу «ні як суспільно-політичного каналу», ні як «інформаційного та суспільно-політичного мовника з елементами просвітництва».

А саме UA:Перший, на думку Наглядової, не висвітлив або частково висвітлив Хресну ходу за помісну церкву у 2018, засідання Генеральної асамблеї ООН у вересні 2018, а також Міжнародний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи». Двічі в пункті №4 підкреслено, що телеканал не висвітлив заходи за участі чинного президента Петра Порошенка: «з вкрай важливих питань, зокрема виступу президента України» і «за участі глави держави».

У пункті 5 вказано, що за час управління Аласанії телеканал впроваджував принцип відсторонення від влади — «аж до повної деполітизації новин».

Зазначимо, що згадані причини не є повним переліком — документ оприлюднено частково, а також документ є проектом рішення, а не самим рішенням.

Нагадаємо, ввечері 31 січня голову Суспільного мовлення Зураба Аласанію достроково усунули з посади за рішенням Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зураб Аласанія у коментарі Громадському відмовився коментувати ситуацію.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.

Поділитись: