Світ

Учасник Pussy Riot Верзілов мав отримати звіт про розслідування загибелі журналістів у ЦАР, коли потрапив у лікарню

18 вересня, 2018 16:56
Світ/Учасник Pussy Riot Верзілов мав отримати звіт про розслідування загибелі журналістів у ЦАР, коли потрапив у лікарню
Зберегти
Вигляд
Видавець «Медіазони» та учасник Pussy Riot Петро Верзілов повинен був отримати фінальний звіт про розслідування причин загибелі російських журналістів в Центральноафриканській республіці від іноземних фахівців у той день, коли потрапив у реанімацію у важкому стані з симптомами отруєння.

Видавець «Медіазони» та учасник Pussy Riot Петро Верзілов повинен був отримати фінальний звіт про розслідування причин загибелі російських журналістів в Центральноафриканській республіці від іноземних фахівців у той день, коли потрапив у реанімацію у важкому стані з симптомами отруєння. 

Про це повідомляє «Новая газета» із посиланням на два джерела, ознайомлених із ситуацією.

За їхніми словами, Верзілов брав участь в розслідуванні причин загибелі журналістів у ЦАР. Також він знайшов іноземних фахівців, які працювали в регіоні на місці загибелі групи, та фінансування для їхньої роботи.

Як пише видання, Верзілов близько товаришував з режисером Олександром Расторгуєвим і знав про підготовку відрядження. У липні він сам повинен був брати участь в експедиції журналістів у ЦАР, у нього вже був заброньований квиток. Однак в останній момент він відмовився від участі в поїздці, оскільки вирішив особисто взяти участь в акції на підтримку політв'язнів під час Чемпіонату світу з футболу у Росії. Після того як четверо учасників Pussy Riot вибігли на футбольне поле, їх затримали і заарештували на 15 діб.

12 вересня стало відомо, що Верзілов потрапив до реанімації після того, як почав втрачати зір, здатність говорити та пересуватися. Його близькі заявили про можливе отруєння.

13 вересня стало відомо, що він отруївся або був отруєний медичними препаратами. Його переведели в реанімацію НДІ ім. Скліфософського у важкому стані.

15 вересня — доставили на лікування в Берлін.

Сьогодні, 18 вересня, версію про отруєння підтвердили лікарі німецької клініки, де Верзілов проходить курс лікування. Водночас лікарі наразі не можуть назвати субстанцію, яка викликала отруєння. 

«Це могли бути медикаменти або натуральні речовини», — сказав представник клініки на прес-конференції.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

13 серпня водія, який перевозив російських журналістів, «посадили до в’язниці з міркувань безпеки». Поки що водій проходить у справі як свідок, а не підозрюваний, передає «РИА-Новости».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер»

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Крім того, Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці могли вбити нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У день загибелі російські журналісти в ЦАР домовлялись про зйомки золотих копалень

Пов`язані новини