УКРАЇНА

Україна до 2022 року здатна зменшити споживання газу на 5 млрд кубометрів — уряд

11 березня, 2018 15:03
УКРАЇНА/Україна до 2022 року здатна зменшити споживання газу на 5 млрд кубометрів — уряд
Зберегти
Вигляд
За останні 3 роки споживання газу в Україні скоротилося на 6 мільярдів кубометрів. На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, країна здатна знизити споживання ще на 5 млрд.

За останні 3 роки споживання газу в Україні скоротилося на 6 мільярдів кубометрів. На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, країна здатна знизити споживання ще на 5 млрд.

Про це Гройсман повідомив у Facebook.

Згідно статистичних даних, Україна у 2014 році споживала 24 млрд кубів газу. У 2017 році споживання скоротилось до 18 млрд кубів.

«Прогноз на 2022 рік – 13 млрд кубів. Тобто Україна може зменшити споживання ще на 5 млрд кубів», — повідомив Гройсман.

Раніше очільник Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук в ефірі Громадського повідомив, що програма «Теплі кредити» дозволяє економити до 200 млн кубометрів газу на рік.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Якщо Газпром не сплачуватиме — на цей борг щоденно нараховуватиметься пеня у 7% річних. Це близько 500 тисяч доларів США щодня.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. 5 березня Газпром заявив, що направив офіційне повідомлення Нафтогазу про розірвання контрактів.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини