Україна і Європейський Союз підписали угоду про фінансування програми підтримки реформ щодо розвитку верховенства права.

Україна і Європейський Союз підписали угоду про фінансування програми підтримки реформ щодо розвитку верховенства права.

Відповідну угоду підписали перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку й торгівлі Степан Кубів і глава групи підтримки України Європейської комісії Петер Вагнер, передають «Українські Новини».

Угода передбачає фінансування Єврокомісією програми на 52,5 мільйонів євро, яка включає заходи щодо реформування системи верховенства права в Україні.

Так, кошти Євросоюзу спрямують на підтримку судової реформи, зокрема, системи правосуддя, виконання судових рішень, поліпшення доступу до системи правосуддя, держреєстрів, уведення санкцій, а також на підтримку правоохоронної системи і реформування поліції.

У 2016 році згідно з рейтингом Міжнародної незалежної організація World Justice Project, Україна посіла 78-е місце з 113 країн у світовому рейтингу за рівнем верховенства права.

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект 6232, який вносить зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутатів.

Наступного дня депутати від фракції «Самопоміч» зареєстрували законопроект про її скасування.

ЧИТАЙТЕ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Головною причиною обурення депутатів стала так звана 109-та поправка, унесена Андрієм Лозовим (РПЛ). Вона змінювала принцип розрахунку терміну досудового розслідування, значно скорочуючи його термін.

Згодом Національне антикорупційне бюро закликало ветувати зміни до КПК, передбачені судовою реформою, оскільки вони «паралізують роботу органів досудового розслідування».

Крім того, як заявив раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, слідчі прокуратури не зможуть реєструвати нові злочини проти Майдану, якщо через 1,5 місяці не буде створене Державне бюро розслідувань.

Комітет з питань правової політики 6 жовтня заявив, що «поправка Лозового» не поширюватиметься на справи Майдану.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: