УКРАЇНА

Україна сумнівається у правдивості інформації про Сенцова, яку Росія надала ЄСПЛ — міністр юстиції

10 вересня, 2018 15:03
УКРАЇНА/Україна сумнівається у правдивості інформації про Сенцова, яку Росія надала ЄСПЛ — міністр юстиції
Зберегти
Вигляд
Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна сумнівається у правдивості інформації щодо стану здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, яку Росія надала Європейському суду з прав людини.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна сумнівається у правдивості інформації щодо стану здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, яку Росія надала Європейському суду з прав людини.

Про це міністр повідомив, коментуючи ситуацію зі зверненням України до Європейського суду з прав людини, передає УНІАН.

Петренко зазначив, що Росія повідомила ЄСПЛ інформацію щодо стану здоров'я Сенцова, проте Україна не може бути впевнена в її правдивості — «це питання потребує додаткового уточнення».

«Ми вимагали від суду витребувати інформацію щодо стану здоров’я Олега. Росія на той момент повідомила ЄСПЛ щодо стану його здоров’я. Але скажу відверто, наскільки ця інформація правдива, знаючи підхід Росії до надання подібної інформації, це питання потребує додаткового уточнення. Тому ми і надалі вимагаємо, щоб до Олега допустили українського омбудсмена та незалежних медиків, які дадуть об’єктивну інформацію про стан його здоров’я», — сказав Петренко.

У липні Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха, який голодує 173-й день. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію до 5 вересня надати інформацію щодо стану здоров’я чотирьох політв’язнів Кремля — Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та Сергія Литвинова.

10 серпня Україна подала нову заяву до ЄСПЛ проти Росії стосовно політв’язнів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини