Українська делегація у Парламентській асамблеї НАТО передала доповідь про розробку Росією біологічної та хімічної зброї.

Українська делегація у Парламентській Асамблеї НАТО передала доповідь про розробку Росією біологічної та хімічної зброї.

Про це повідомила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз у Facebook.

«Вбивство Литвиненка в Лондоні з застосуванням полонію та спроба вбивства Скрипаля у Солсбері — це наочний приклад того, як РФ застосовує зброю масового знищення за кордоном. Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом оспи», — заявила Фріз.

Також до штаб-квартири Альянсу Україна передала доповідь щодо розробки Росією нових бойових отруйних речовин із властивостями нервово-паралітичних газів.

«Вважаю необхідним ознайомлення членів ПА НАТО з доповіддю, що фокусує увагу також на питанні використання хімічної та біологічної зброї масового ураження. Не виключаю перспектив включення цього аспекту в заключну доповідь лорда Джоплінга (британський парламентарій – ред.), як ще однієї загрози в рамках гібридних дій Росії проти інших держав», — написала Фріз.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: