УКРАЇНА

Україна попросила США про допит Манафорта як свідка — глава Департаменту спецрозслідувань

24 травня, 2018 21:05
УКРАЇНА/Україна попросила США про допит Манафорта як свідка — глава Департаменту спецрозслідувань
Зберегти
Вигляд
В Україні колишній політтехнолог Януковича Пол Манафорт фігурує в якості потенційного свідка у справі про «чорну бухгалтерію» «Партії регіонів».

В Україні колишній політтехнолог Януковича Пол Манафорт фігурує в якості потенційного свідка у справі про «чорну бухгалтерію» «Партії регіонів».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Повідомлення про підозру йому в Україні не було. Немає даних, які вказують на вчинення ним злочину», — сказав Горбатюк.

Генпрокуратура направила до США клопотання про дозвіл на допит Манафорта в якості свідка. Без дозволу американської сторони Україна не може проводити жодних дій стосовно політтехнолога.

За словами Горбатюка, українська прокуратура направила до США прохання скоординувати роботу з колегами та сприяти допиту Манафорта — відповіді від США станом на 24 травня досі не надійшло.

Генпрокуратура розслідує чорну бухгалтерію «Партії регіонів» стосовно великих епізодів корупції у 2007-2012 роках. У так званій «амбарній книзі» ПР кілька записів стосувалися і Пола Манафорта. За словами Горбатюка, розслідування стосовно Манафорта приєднане до великої справи щодо створення злочинної організації колишнім оточенням Януковича.

Зазначимо, що 23 травня генпрокурор Луценко заявив, що ГПУ не «заморожувала» справу Манафорта та запропонувала США спільне розслідування.

Натомість керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в ефірі Громадського заявив, що в ГПУ перешкоджали розслідуванню справи Манафорта.

Манафорта звуинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від податків і шахрайстві, його також звинувачують в тому, що займався лобіюванням інтересів в США  уряду України часів Віктора Януковича, хоч не був зарєстрований, як іноземний агент.

У серпні 2016-го НАБУ опублікувало частину документів «чорної бухгалтерії» із прізвищем Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Усього, згідно з офіційними документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко— нові факти з розслідування The Guardian.

У травні 2018 року газета The New York Times повідомила, що Генпрокуратура України у квітні «заморозила» розслідування чотирьох справ, які стосуються Пола Манафорта та перешкоджала взаємодії українських слідчих з офісом спецпрокурора США.

Сенатори США попросили Луценка пояснити ситуацію щодо співпраці ГПУ і Мюллера у справі Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Більше про:
# Пол Манафорт
Пов`язані новини