Україна вимагає від Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби її представники зустрілися з усіма українськими заручниками в тюрмах окупованого Донбасу.

Україна вимагає від Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби її представники зустрілися з усіма українськими заручниками в тюрмах окупованого Донбасу.

Про це в кулуарах Ради повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, на вимогу Києва з 8 вересня координатор від Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріш поїде на Донбас та відвідає тюрми, де утримують українських заручників.

«І ми вимагаємо, щоб їм не просто показали тюрми, а щоб вони зустрілися з усіма заручниками. Найбільше нас тривожить ситуація по Луганську. Там є кілька наших службовців, до яких ніколи не було інформції щодо допуску до них чи можливості передати посилки. Я переконана, що їх ховають, бо їх катують», — заявила Геращенко.

За її словами, українська сторона очікує активної позиції ОБСЄ щодо вимоги Києва, який також просить, аби Тоні Фріш зустрівся з утримуваним на Донбасі донецьким блогером Станіславом Асєєвим.

Раніше Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян в обмін на українських заручників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми побачили деспотичні умови в СІЗО Луганська» — інтерв'ю зі спецпосланником ООН

12 червня в СБУ повідомили, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців, утримуваних самоназваними «ДНР/ЛНР».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін.  За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: