УКРАЇНА

Україна зекономила $1,3 млрд, закуповуючи газ у Європі, а не у Росії — Нафтогаз

25 вересня, 2018 17:54
УКРАЇНА/Україна зекономила $1,3 млрд, закуповуючи газ у Європі, а не у Росії — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
Економія України від закупівлі газу у країнах Євросоюзу замість прямого постачання газу з Росії, складає 1,29 мільярдів доларів.

Економія України від закупівлі газу у країнах Євросоюзу замість прямого постачання газу з Росії, складає 1,29 мільярдів доларів.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зазначимо, що Україна припинила прямі закупівлі газу у Росії через політично вмотивоване завищення цін на газопостачання. Зокрема, через це Нафтогаз подав позов до Стокгольмського арбітражу.

У Нафтогазі також повідомляють, що наразі газовий ринок України є дефіцитним. Це означає, що видобутого в Україні газу не достатньо для задоволення потреб економіки.

«Тільки у жовтні ми маємо імпортувати близько 600 мільйонів кубометрів газу», — повідомили у компанії.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

Пов`язані новини