УКРАЇНА

Україна зменшила закупівлю газу у ЄС на понад 25% від початку року

10 вересня, 2018 13:07
УКРАЇНА/Україна зменшила закупівлю газу у ЄС на понад 25% від початку року
Зберегти
Вигляд
Обсяг імпортованого Україною газу з країн ЄС за перші 8 місяців 2018 року скоротився на 26,6% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Обсяг імпортованого Україною газу з країн ЄС за перші 8 місяців 2018 року скоротився на 26,6% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це йдеться у звіті Укртрансгазу.

Як зазначається, таке суттєве скорочення відбулося через те, що Україна використовувала більше газу, накопиченого у своїх підземних сховищах, через що потреба у закупівлі газу за кордоном була набагато меншою, ніж минулого року.

Загалом за січень-серпень 2018 року Україна купила 6,9 мільярдів кубометрів газу у ЄС. Найбільше газу придбали у Словаччини та Угорщини — 92% від усього європейського імпорту газу.

Також в Укртренсгазі зазначали, що від початку 2018 року суттєво скоротився транзит російського газу до Євросоюзу. Він впав на 3,8 мільярди кубометрів.

Зазначимо, що наразі Росія шукає альтернативні шляхи постачання свого газу до Європи, зокрема продовжувати будувати газопроводи в обхід України.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не може відмовитись від енергетичного співробітництва з Росією.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Пов`язані новини