УКРАЇНА

З початку року Росія скоротила транзит газу через Україну на 6%

10 вересня, 2018 12:36
УКРАЇНА/З початку року Росія скоротила транзит газу через Україну на 6%
Зберегти
Вигляд
Обсяг транзиту російського газу через газотранспортну систему України за січень-вересень 2018 року скоротився на 3,8 мільярди кубометрів порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Обсяг транзиту російського газу через газотранспортну систему України за січень-вересень 2018 року скоротився на 3,8 мільярди кубометрів порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це йдеться у звіті Укртрансгазу.

Там зазначають, що станом на кінець серпня, обсяг транзиту газу з Росії до Європи та Молдови через Україну скоротився до 58,2 мільярдів кубометрів, що на 6% менше ніж за відповідний період 2017 року.

В той же час, там повідомляють, що активніше стали наповнювати українські підземні газові сховище. Зокрема, наразі до підземних сховищ закачали 7,3 мільярди кубометрів газу, що на 78% більше ніж у січні серпні 2017 року.

Зазначимо, що наразі Росія шукає альтернативні шляхи постачання свого газу до Європи, зокрема продовжувати будувати газопроводи в обхід України.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не може відмовитись від енергетичного співробітництва з Росією.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Пов`язані новини