УКРАЇНА

Українська омбудсмен попросила російську уповноважену сприяти звільненню Сенцова

20 червня, 2018 15:12
УКРАЇНА/Українська омбудсмен попросила російську уповноважену сприяти звільненню Сенцова
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила російську колегу звернутися до президента Росії Володимира Путіна та сприяти звільненню українського політв’язня Олега Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила російську колегу звернутися до президента Росії Володимира Путіна та сприяти звільненню українського політв’язня Олега Сенцова.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

«Базуючись на принципах гуманізму та загальнолюдських цінностях прошу вас сприяти звільненню Олега Сенцова від відбування покарання з гуманітарних причин та звернутися з відповідним проханням до президента Російської Федерації Володимира Путіна», — написала Денісова у листі до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової.

Денісова додала, що перешкоджання її візиту до Олега викликає обґрунтовані побоювання щодо стану його здоров’я. Омбудсмен зауважила, що українській стороні не надаються документальні свідчення задовільного самопочуття Олега Сенцова.

Раніше Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

Також українська омбудсмен повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

18 червня Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії. Проте 19 червня український омбудсмен повідомила про зрив домовленостей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Нагадаємо, Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини